Wybierając koszulki i inną odzież przede wszystkim zwracamy uwagę na estetykę tych produktów, które są nam oferowane. Oczywiście kolor, dopasowanie rozmiaru czy wzór na odzieży mają istotne znaczenie, natomiast jest jeszcze jedna kwestia, o której wiele osób zapomina. Chodzi o wagę koszulki, którą będzie się kupowało. Jakie znaczenie ma jej gramatura koszulek, kiedy warto postawić na cięższą, a kiedy na lżejszą koszulkę. Poniżej znajdziecie kilka ważnych informacji na temat gramatury koszulek z naszego sklepu, dzięki czemu ich wybór stanie się dla was łatwiejszy.

" />
Mistickers
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Kategorie

Gramatura koszulek - jaka powinna być i jakie koszulki wybierać?

blog Mistickers
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Czym jest gramatura koszulek - co kryje się za tym pojęciem? 

Pod pojęciem gramatury znajduje się określenie wagi materiału w gramach na każdy metr kwadratowy. Z praktycznego punktu widzenia będzie to określenie tego jak gruby jest materiał z jakiego wykonywane są koszulki. Gramatura 140 g/m2 będzie inna niż 220 g/m2. Dlatego wybierając dla siebie koszulki warto sprawdzić dostępną gramaturę, by wiedzieć jaki produkt wybrać. Lżejsza koszulka może być wygodniejsza, komfortowa w okresie ciepłych dni, natomiast ta wykonana z grubszego materiału może charakteryzować sie lepsza wytrzymałością. Jaka więc będzie najlepsza gramatura koszulek?

Jaka gramatura koszulek będzie odpowiednia? 

W sprzedaży znajdziemy koszulki, które mają gramaturę od 140 do 220 g/m2 i w tym zakresie porusza się zdecydowana większość producentów. Tkaniny, które mają mniejsza gramaturę niż 140 g/m2 będą lekkie ale już nie będą w stanie zapewnić odpowiedniej wytrzymałości. W tej sytuacji mielibyśmy koszulki jednorazowe, jednak trudno się spodziewać, by takie produkty wzbudzały zainteresowanie kupujących. Jeśli chodzi natomiast do górną granicę 220 g/m2 kwadratowy to będzie to gramatura, która zapewni wytrzymałość koszulek, ale nie może być większa, ponieważ okaże się, że stają się one niewygodne. 

Poszukiwanie złotego środka przy produkcji koszulek 

W związku z tym pojawia się wśród kupujących pytanie o to jaka jest dobra gramatura koszulek. Wydaje się, że właściwym kierunkiem będzie szukanie złotego środka i stawianie na gramaturę około 180-190 g/m2. W tej sytuacji klient otrzyma produkt, który będzie się charakteryzował zadowalającą wytrzymałością, a jednocześnie materiał nie będzie jeszcze na tyle gruby, żeby obawiać się, że noszenie takiej koszulki będzie niewygodne. W naszym sklepie również zdecydowaliśmy się pójść w kierunku tego złotego środka i dlatego gramatura koszulek jakie przygotowujemy to 190 g/m2 i jesteśmy przekonani, że w ten sposób  jesteśmy w stanie trafić w gust klientów zarówno tych, dla których znaczenie ma jakość koszulek jak i tych, którym zależeć będzie na komforcie noszenia. 

Gramatura właściwa do wykonania nadruków 

Przygotowywane w naszym sklepie koszulki otrzymują również zróżnicowane nadruki. To istotna kwestia, należy bowiem mieć świadomość, że gramatura również ma wpływ na to, jak przebiega proces nadruku. Koszulki zbyt grube mogą źle znosić proces nadruku, którego naniesienie na koszulkę może się okazać utrudnione, bądź niekiedy nawet niemożliwe. Również zbyt cienka koszulka nie będzie w stanie odpowiednio przejść tego procesu i wykonany nadruk może być nieudany. Gramatura jaką oferujemy w naszym sklepie, a więc 190 g/m2 to również odpowiedź na potrzeby procesu produkcyjnego, ponieważ wykonanie nadruków na takich koszulkach przebiega w optymalny sposób i wykonane nadruki charakteryzują się świetną estetyką i gwarantują odpowiednią trwałość. Średnia gramatura koszulek niesie więc za sobą wiele kości i okazuje się, że w różnych sytuacjach bardzo dobrze się sprawdzi. 

Komfort przez cały rok - optymalna gramatura koszulek 

Koszulki jakie będzie się wybierać mogą swoją gramaturą wpływać również na ich możliwe wykorzystanie w ciągu roku. Koszulki z niską wagą będą dobrym wyborem w okresie letnim, gdy potrzeba lekkiej przewiewnej koszulki. W ciepłe dni będzie to duży komfort, gdy sięgnie się po koszulkę, która nie będzie dużo ważyć. Zimą zaś warto postawić na nieco grubszy materiał, by koszulka gwarantowała komfort noszenia i ciepło dla użytkownika. Wybierając gramaturę 190g/m2, która wykorzystywana jest do przygotowywania koszulek w naszym sklepie staramy się zapewnić produkt uniwersalny, który swobodnie będzie można wykorzystywać przez cały rok. Ekstremalnie cienkie i grube koszulki mają swoje zalety, natomiast wydaje się, że zdecydowanie lepszym kierunkiem jest jednak wybór koszulek uniwersalnych, które będzie można wykorzystywać przez cały rok. Przy tym taka uniwersalna koszulka z dobrej bawełny w gramaturze 190 g/m2 będzie gwarancją dobrej wytrzymałości i dlatego bez obaw będzie się można decydować na jej zakup. 

Należy więc stwierdzić, że gramatura koszulek może nie jest parametrem, który pierwszy w kolejności będzie sprawdzany przy zakupie, natomiast na pewno nie powinno się go całkowicie lekceważyć i warto pamiętać, by wziąć go pod uwagę podejmując decyzję o tym, którą koszulkę wybrać uwzględniając również zalety i wady niskiej i wysokiej gramatury koszulek 

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl